Jak w praktyce wygląda transport maszyn budowlanych?

Data: 10. 01. 2020r. • Autor: transport-ponadgabarytowy.pl

Żadna budowa nie istniałaby, gdyby nie profesjonalne maszyny budowlane. Dzięki nim, nieruchomości wznoszą się niebywale szybko, a teren wyrównywany jest błyskawicznie. Bardzo często są to imponujące i wielkie maszyny, jak żurawie, czy dźwigi. Nawet podnośniki techniczne niezbędne są na każdej dużej budowie. Ekipy budowlane przemierzają niekiedy setki kilometrów do kolejnych miejsc pracy, a wraz z nimi podróżować musi również sprzęt, który jest im niezbędny do wykonywania zajęć.


W jaki sposób organizowany jest taki transport ponadgabarytowy?


Zwyczajowo takim transportem zajmują się profesjonalne firmy, które posiadają odpowiedni sprzęt i odpowiednie pojazdy. Transport ponadnormatywny charakteryzuje się tym, że nie wolno organizować go na własną rękę. Rzeczy o wielkich gabarytach można przewozić tylko w kontrolowany sposób, po uzyskaniu niezbędnej zgody. Profesjonalna firma transportowa dopełnia sama takich formalności i zajmuje się całą logistyką. Wielkie maszyny budowlane zwykle obejmuje transport niskopodwoziowy, który jest wyjątkowo trudny do zaplanowania.

Logistyka i organizacja


Pierwszym krokiem do przewiezienia maszyn budowlanych jest oczywiście dokładne zaplanowanie trasy. Trzeba wziąć pod uwagę aktualne warunki pogodowe, ewentualne mosty, wiadukty, zwężenia, ostre zakręty oraz wiele innych aspektów. Nawet drobne roboty drogowe mogą uniemożliwić przejazd z wielkimi maszynami budowlanymi. Kiedy trasa jest już opracowana, wówczas kolejnym krokiem jest wystąpienie o zgodę na transport ciężki. Profesjonalne firmy doskonale wiedzą, w jaki sposób to zrobić i bardzo szybko taką zgodę otrzymują. Następnie, ładunek jest ubezpieczany i można przystąpić do transportu.


Przejazd ładunku po trasie


W jednym przewozie może brać udział nawet kilka osób. Często przodem porusza się jeden samochód, a za ładunkiem jedzie kolejny. Kierowcy dokładnie analizują trasę i weryfikują poprawność wyznaczenia trasy. Niekiedy ich pomoc jest nieoceniona, ponieważ istnieje możliwość przewiezienia maszyn tylko w jeden określony sposób, a tolerancja wynosi zaledwie kilka centymetrów. Maszyny docierają jednak na miejsce na czas i zawsze w nienaruszonym stanie.


POWIĄZANE WPISY

Transport maszyn
rolniczych i budowlanych – jak zorganizować?

Data: 10. 10. 2020r. • Autor: transport-ponadgabarytowy.pl
czytaj więcej

Jak w praktyce wygląda
transport maszyn budowlanych?

Data: 10. 01. 2020r. • Autor: transport-ponadgabarytowy.pl
czytaj więcej

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU