Transport maszyn rolniczych i budowlanych – jak zorganizować?

Data: 10. 10. 2020r. • Autor: transport-ponadgabarytowy.pl

Dziś wiele osób i firm decyduje się na zakup używanych maszyn budowlanych i rolniczych. Takie maszyny są często sprzętem najwyższej klasy, który był w odpowiedni sposób serwisowany i jest bardzo zadbany, a można je kupić o połowę taniej. Szczególnie rolnicy korzystający z unijnych dotacji wyjątkowo często decydują się na sprzedaż swoich maszyn, aby móc kupić kolejne – nowsze i lepsze. W takiej sytuacji potrzebny jest transport ponadgabarytowy, który zajmuje się przewożeniem maszyn z miejsca do miejsca. Firmy zajmujące się takim ciężkim transportem posiadają odpowiednie pojazdy, dzięki którym mogą bez trudu przetransportować nawet kombajn z jednej lokalizacji w Europie do innej.


Jak planuje się transport ciężki maszyn?

Przewożenie kombajnów, koparek gąsienicowych, koparek kołowych, koparko-ładowarek, czy ładowarek nie jest łatwym zadaniem. Profesjonaliści są jednak w stanie zaplanować i przeprowadzić takie zlecenie dość szybko. Pierwszym krokiem jest oczywiście logistyka, a więc szczegółowe zaplanowanie całej trasy transportu. Do takiego zadania trzeba podejść niezwykle poważnie, ponieważ nie zawsze istnieje możliwość pokonania niespodziewanych trudności. Kiedy trasa jest już wyznaczona, a pojazd przygotowany, wówczas firma transportująca maszyny rolnicze lub maszyny budowlane występuje o niezbędne zgody, bez których nie wolno poruszać się po drogach z takimi dużymi gabarytami. Niezależnie od tego, co jest przewożone, musi być na to udzielona zgoda. Ostatnim krokiem jest już ubezpieczenie przedmiotu, który transport ponadnormatywny obejmuje. Klient sam nie musi się absolutnie niczym martwić, ponieważ firma transportowa dopełnia wszelkich formalności. Na koniec odbiera ładunek i dostarcza go do określonego celu.


Za transport specjalistyczny maszyn trzeba zapłacić. Nikt nie ma jednak możliwości samodzielnego zorganizowania takiego przewozu. Najlepiej zaufać specjalistom, którzy ponoszą wszelką odpowiedzialność za powierzony im ładunek i jego bezpieczeństwo, jak również bezpieczeństwo na całej trasie przejazdu ładunku.


POWIĄZANE WPISY

Transport maszyn
rolniczych i budowlanych – jak zorganizować?

Data: 10. 10. 2020r. • Autor: transport-ponadgabarytowy.pl
czytaj więcej

Jak w praktyce wygląda
transport maszyn budowlanych?

Data: 10. 01. 2020r. • Autor: transport-ponadgabarytowy.pl
czytaj więcej

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU