Komu powierzyć transport ponadgabarytowy?

Data: 10. 01. 2020r. • Autor: transport-ponadgabarytowy.pl

Istnieją rzeczy, których nie wolno przewozić bez uzyskania specjalnego zezwolenia, ze względu na ich nietypowe, duże wymiary. Poza tym, konieczne jest bezbłędne zaplanowanie całej trasy, aby odbyła się ona bez najmniejszych problemów. Transport ponadgabarytowy najlepiej jest powierzyć specjalistom, którzy doskonale znają się na tym zadaniu i podobne zlecenia realizują od lat. Taka firma bez problemu zaplanuje transport odpowiednich elementów, niezależnie od ich rodzaju.


Co można transportować w taki sposób?


Najczęściej takiemu transportowi podlegają metalowe elementy, jak:

  • konstrukcje stalowe, np. do mostów,
  • elementy hal i zbiorników.

Bardzo często transport ponadnormatywny obejmuje również transport żurawi, dźwigów, helikopterów, czy maszyn przemysłowych. Tylko odpowiednio zaprojektowane pojazdy, zabezpieczone we właściwy sposób są w stanie zrealizować taki przejazd i odpowiednio go zaplanować. Równie często transportowane w ten sposób są również kombajny, koparki, czy koparko-ładowarki. Wszelkiego rodzaju maszyny rolnicze przewożone są właśnie przez profesjonalistów, którzy dostarczają je w odpowiednie miejsce do klienta.

Jak wygląda usługa transportu ponadgabarytowego?


Pierwszym krokiem jest oczywiście podjęcie kontaktu z profesjonalną firmą, która zajmuje się właśnie wielkimi gabarytami. Należy omówić z nią szczegóły zlecenia, a ona powinna zająć się już wszelkimi formalnościami. Oznacza to, że specjalistyczny pojazd przyjedzie i odbierze konkretną rzecz, na przykład element stalowej konstrukcji, czy pojazd rolniczy i odpowiednio zabezpieczony znajdzie się on jako ładunek. Taki transport specjalistyczny musi zostać zawsze odpowiednio przygotowany. Logistyka odgrywa tu ogromną rolę.


Jak przygotowuje się zlecenie?

  • konieczne jest opracowanie odpowiedniej trasy przejazdu i wzięcie pod uwagę wielu różnych okoliczności,
  • następnie należy uzyskać zgodę na przewóz wielkich gabarytów określonego rodzaju w danym terminie,
  • firma zajmuje się również ubezpieczeniem ładunku, który jest jej powierzony.

Decydując się na usługi doświadczonych profesjonalistów nie trzeba zastanawiać się nad tym, czy wszystko jest zorganizowane w pełni legalnie i przede wszystkim bezpiecznie. Odpowiada za to zleceniobiorca.


POWIĄZANE WPISY

Transport maszyn
rolniczych i budowlanych – jak zorganizować?

Data: 10. 10. 2020r. • Autor: transport-ponadgabarytowy.pl
czytaj więcej

Jak w praktyce wygląda
transport maszyn budowlanych?

Data: 10. 01. 2020r. • Autor: transport-ponadgabarytowy.pl
czytaj więcej

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU